Home Před cestou CO JE POTŘEBA ZAŘÍDIT PŘED CESTOU DO USA

CO JE POTŘEBA ZAŘÍDIT PŘED CESTOU DO USA

0
CO JE POTŘEBA ZAŘÍDIT PŘED CESTOU DO USA

Pokud vyrážíte na cestu do USA po vlastní ose, je potřeba zajistit spoustu věcí v určitém pořadí a časovém horizontu. Některé kroky na sebe úzce navazují (zřízení pasu a registrace ESTA) a některé je možné vyřídit kdykoli během příprav na dovolenou v USA (např. cestovní pojištění).

LHŮTY ÚKONŮ POTŘEBNÝCH PRO CESTU DO USA

Obecně platí “čím dříve, tím lépe”. Pro ty, co netouží po adrenalinu a mají raději vše připraveno předem jsou tu lhůty pro jednotlivé kroky.

ZŘÍZENÍ BIOMETRICKÉ PASU

Úřady mají ze zákona na vyřízení biometrické pasu lhůtu 30 dnů.

INTERNETOVÁ REGISTRACE DO USA – ESTA

Minimálně 72 hodin před odletem do USA. V případě, že v registraci neuspějete, máte ještě možnost zažádat o standardní víza na americké ambasádě v Praze. V tomto případě počítejte se lhůtou 30 dnů. Proto si raději na tento krok udělejte časovou rezervu jednoho měsíce.

NÁKUP LETENKY DO USA

Lety do USA bývají obvykle velmi vytížené a mnohdy se stává, že letenky nejsou k dispozici 3 i více měsíců před vašim plánovaným odletem. Proto i zde platí heslo, kdo dřív přijde, ten dřív mele. Nebojte se si tedy koupit letenku do USA i 6 nebo více měsíců před plánovaných odletem.

PŮJČENÍ AUTA V USA

Čím specifičtější auto budete požadovat (např. pro větší skupinu lidí), tím dříve si auto pronajměte, zejména pokud plánujete cestovat v letní sezóně. Pronájem auta si můžete zařídit několik měsíců před odletem nebo až přímo na místě. Auto si můžete pronajmout i v kombinaci s letenkou.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ ON-LINE

Pojišťovny umožňují zřídit cestovní pojištění on-line i den před odletem. Pozor ale, abyste na pojištění ve shonu nezapomněli.

KONZULTACE – JAK PŘIPRAVIT DOVOLENOU V USA

Pokud se ani po tomto seznamu necítíte úplně jisti, co všechno zařídit, kam se podívat, co rezervovat a jak vyplnit, tak si můžete rezervovat konzultaci, kde s vámi Standa naplánuje cestu po USA a poradí co a jak.


Zpráva o chybě

Následující zpráva bude odeslána našemu týmu: