JÍDLO A POTRAVINY V USA

- Advertisment -

Na jídlo můžete v USA zavítat do restaurace, fast foodu nebo si koupit něco supermarketech. Záleží tedy na vás a vaší peněžence, kterou formu stravování budete preferovat.

POTRAVINY V SUPERMARKETECH

Potraviny v USA

Ačkoli se může zdát, že tento druh stravování vás vyjde na nejmenší peníz, tak ve skutečnosti zde můžete utratit více než kdybyste zašli do fast foodu, kterých v je v USA požehnaně.

Mezi nejznámější supermarkety USA patří Walmart, který nabízí nejen potraviny, ale i zboží pro běžný život, oblečení apod. Dá se přirovnat větším prodejnám Tesco. Zde si můžete najít prodejny Walmartu.

V případě, že máte velmi hluboko do kapsy, tak zde můžete koupit již hotová jídla v konzervě, obvykle jde o těstoviny v tomátové omáčce a s „masovými“ kuličkami, cena kolem 90 centů. Určitě nejde o plnohodnotné jídlo, ale v případě nouze se dá na tomto jídlu i pár dnů vydržet.

Cena sýrů, různých salámů apod. je kupodivu celkem vysoká, zhruba 3 -4 dolary za balíček. Zakoupit můžete také různé obložené housky.

Pokud zamýšlíte koupit bochník chleba českého typu a vyrazit na cesty, tak můžete trochu narazit. V Americe mají snad desítky různých druhů chlebů, ale jedná se hlavně o chléb toustový. Hledejte tedy French Bread, který se dá přirovnat chutí i konzistencí k chlebu českému.

FAST FOOD V USA

Na fast foody narazíte v USA v každém menším městečku a na dálnicích u benzínek. Často můžete u jednoho parkoviště nalézt několik řetězců rychlého občerstvení, takže si stačí vybrat.

Fast food v USA

V případě, že se chystáte vyrazit na cesty velmi brzo ráno a spoléháte na fast food, kde dostanete něco k snídani, tak mějte na mysli, že ne všude mají otevřeno od časných hodin. Výjimkou nejsou fast foody, kde otevírají například až od 9 hodin. Otevírací hodiny můžete zjistit na internetu.

Ceny jídla se ve fast foodu pohybují v relacích jako v ČR, samozřejmě v dolarech. V některých fast foodech narazíte na tzv. Dollar Menu, může to být taštička, salát, ale i malý burger…je to různé.

Po objednání a zaplacení dostanete účtenku, na které je číslo vaší objednávky. Jakmile bude vaše jídlo připravené, tak vás budou dle tohoto čísla volat k jeho vyzvednutí, takže se od pultu nevzdalujte příliš daleko a účtenku nevyhazujte. V článku jak si správně objednat ve fast foodu, najdete věty, které na vás může obsluha vychrlit a současně slovní zásobu jak můžete reagovat vy.

U nápojů je obvyklá praxe, že po zaplacení dostanete kelímek, který si následně můžete i několikrát naplnit. Nápoje v Americe se nám zdály nějak sladší než u nás. Toto jsme řešili tak, že jsme si naplnili plný kelímek ledem a samotným obsah jsme nápojem jen už doplnili. Led udržoval nápoj příjemně chladný a současně ředil nápoj, který nebyl pak tak sladký.

Malý slovníček

  • DIET – nápoje bez obsahu cukru hledejte pod tímto pojmem, nikoli LIGHT
  • MENU – (burger, hranolky, nápoj) najdete pod slovíčkem MEAL (možná jste i u nás slyšeli Happy Meal)
  • SODA – není sodovka nebo perlivá voda, ale je to označení pro všechny nápoje s „bublinkami“ (Pepsi, Sprite, Coca-Cola apod.) – více v článku Kdy použít Coke, Soda nebo Pop?
  • POP nebo COKE – nealkoholické nápoje (Pepsi, Sprite, Coca-Cola apod.) – více v článku Kdy použít Coke, Soda nebo Pop?
  • TO GO nebo FOR HERE – pokud chcete jídlo s sebou (v Británii se používá Take Away) nebo si jej sníte uvnitř
  • FRENCH FRIES – hranolky

Fast Food v USA – seznam

Fast food v USA

RESTAURACE V USA

Restaurace v USA

Obvykle platí, že po příchodu do restaurace se vás obsluha zeptá na počet osob a následně vás usadí, takže se nevrhejte k prvnímu volnému stolu, který od dveří uvidíte.

Po celou dobu se o vás stará jeden číšník a snaží se na vás zapůsobit, abyste při placení nechali co největší dýško. Nezapomeňte, že v restauracích se spropitné nechává vždy!!! V článku Spropitné v USA najdete další informace.

V restauracích se nesmí kouřit, pokud toto není výslovně povoleno. Omezení se může lišit stát od státu. Porce bývají obvykle velké. Pokud jídlo nedojíte, tak se nestyďte požádat o zabalení zbytku jídla do krabičky.

Latest news

Nákupy v New Yorku – Outlety

Nákupy v New Yorku mohou být pro mnohé turisty zpestřením pobytu, a pokud se vám při této...

Co vidět v New Yorku za 3 dny a neuhnat se

Při návštěvě New Yorku je potřeba myslet na to, že budete muset itinerář upravovat dle počasí. Některé...

Hlídání koček a psů při dovolené v USA

Náš cestovatelský tým jsou převážně kočkaři, takže hlídání během našich cest po USA jsme hodně řešili a...

Pomůžu vám s plánováním dovolené do USA.

“Chci se podívat do USA, ale nevím co všechno a jak zařídit.” Tak toto slýcháváme celkem...
- Advertisement -

Jak si půjčit kolo v New Yorku a 3 nejlepší cyklotrasy

New York patří mezi města, která jsou plná aut, taxíků, místních...a turistů. Často tak bývá trochu problém...

ESTA – JAK JEDNODUŠE VYPLNIT

Víza do USA nepotřebujete, pokud cestujete do USA jako turisté, jedete na obchodní cestu kratší 90 dnů...

Doporučujeme

JAK POZNÁM, ŽE MÁM BIOMETRICKÝ PAS?

Osobní doklad do USA číslo jedna je biometrický...

POČASÍ V NEW YORKU – ŘÍJEN

Počasí v říjnu je pro návštěvu New...
- Advertisement -

Ostatní právě čtou
Doporučeno pro vás